jooble 

 Wyszukiwarka ofert pracy
Herb powiatu

 

XXI Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnospawnych

altXXI Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w Domu Pomocy Społecznej Kozarzach W dniu 13 września 2016 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach odbył się XXI Przegląd Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych, podczas którego dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia nowo wybudowanej windy. Impreza ta wpisała się już na stałe w tradycję naszej placówki. W Przeglądzie uczestniczyło trzynaście zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej z: Łomży, Białegostoku, Tykocina, Czerewek, Kownat, Brańska, Jałówki, Komorowa, Grajewa, Garbar, Ostrołęki, Mocieszy i Kozarzy. Swoją obecnością zaszczycili nas: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus, Pan Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego, Pani Dorota Łapiak – Przewodnicząca Rady i radni Powiatu Wysokomazowieckiego, Pan Bogdan Zieliński – Starosta Wysokomazowiecki, Pan Leszek Gruchała - Wicestarosta Wysokomazowiecki, Ks. Andrzej Polakowski – Proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny z Fatimy w Ciechanowcu, Ks. Tadeusz Kryński – Proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Pan Adam Wiński – Dyrektor Oddziału PFRON w Białymstoku, Pani Elżbieta Rajewska – Nikonowicz – Dyrektor ROPS w Białymstoku, Pani Anna Milewska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wysokiem Mazowieckiem, Pani Iwona Kalinowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem oraz Dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej i instytucji współpracujących z naszym Domem.
   Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter. Przegląd rozpoczął się Mszą Świętą, którą celebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Po odprawieniu Mszy Świętej wszyscy zebrani goście przeszli do budynku głównego, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanej windy. Przecięcia wstęgi dokonali Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Dorota Łapiak i Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński. Inwestycja została zrealizowana dzięki przychylności Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego, który wyraził zgodę na zabezpieczenie w planie finansowym DPS w Kozarzach środków finansowych na przebudowę szybu windowego wraz z montażem windy. Zadanie było współfinansowane przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Podlaski w Białymstoku. Koszt inwestycji wyniósł 146 427 zł, z czego wartość dofinansowania z PFRON to 70 000 zł.
   Dalsza część uroczystości odbyła się w pięknej scenerii amfiteatru Domu, gdzie Dyrektor Marek Karolewski powitał przybyłych gości i dokonał uroczystego otwarcia XXI Przeglądu Zespołów Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Głos zabrał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus oraz Pan Bogdan Zieliński – Starosta Wysokomazowiecki, którzy skierowali do uczestników Przeglądu ciepłe słowa powitania oraz życzyli udanej zabawy. Przegląd rozpoczął występ zespołu folklorystycznego „Cegiełki” z Lewkowa Starego. W dalszej kolejności podopieczni ze wszystkich Domów Pomocy Społecznej na scenie amfiteatru przedstawiali ballady, piosenki oraz skecze o różnorodnej tematyce. Uczestnicy za udział w Przeglądzie otrzymali piękne statuetki, dyplomy i atrakcyjne upominki. Nagrody wręczał Marszałek Województwa Podlaskiego - Pan Jerzy Leszczyński, Wicestarosta Wysokomazowiecki - Pan Leszek Gruchała i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach - Pan Marek Karolewski. Po prezentacji zespołów odbyła się wspólna zabawa połączona z biesiadą przy grillu. Na organizację imprezy otrzymaliśmy wsparcie z: Fundacji Polskiej Grupy Energetycznej, Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu i w Wysokiem Mazowieckiem, Apteki „Centrum” i Apteki im. Prof. Strażewicza w Ciechanowcu, Sklepu „U Jana” oraz Towarzystwa Ubezpieczeń Compensa. Od sponsorów otrzymaliśmy środki finansowe i artykuły rzeczowe w postaci: balonów, puzzli i albumów.
   Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i wspólną zabawę, która sprawia ogromną satysfakcję i radość Mieszkańcom Naszego Domu.
                                                 
                                                                             Galeria zdjęć - kliknij tutaj


M.J.

logotyp

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizacja budynku Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach
Cel projektu: Wzrost efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej

Beneficjent: Powiat Wysokomazowiecki ul. Ludowa 15 A, 18-200 Wysokie Mazowieckie, Dom  Pomocy Społecznej w Kozarzach